tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 9 lutego 2012

"Łamiąc zasady"- Barbara Taylor Bradford - recenzja

Barbara Taylor Bradford to jedna  z najpopularniejszych autorek literatury kobiecej. Łamiąc zasady to jedna z serii opowieści o rodzinie Emmy Harte. Powieści tej autorki znane są na całym świecie, sprzedano je w nakładzie osiemdziesięciu jeden milionów egzemplarzy, przetłumaczonych na czterdzieści jeden języków, wydanych w dziewięćdziesięciu krajach. Poza tym dziesięć książek Barbary Taylor Bradford zostało zekranizowanych.

Marzeniem M jest zostanie modelką i chce to osiągnąć bez pomocy swojej znanej na całym świecie rodziny. W tym celu wyjeżdża z rodzinnego domu i postanawia sama sprawdzić się w tym elitarnym świecie. Wynajmuje mieszkanie u malarki Geo, która pomaga jej w załatwieniu próbnej sesji u znanego fotografa. Gdy wszystko idzie po myśli M i  wreszcie ma okazję zaistnieć w świecie mody, jako modelka łudząco podobna do Audrey Hepburn, jej fotograf ginie w wypadku. Nie pomaga jej też uczucie, które pojawia się między nią a znanym na całym świecie aktorem. 

Kiedy M wreszcie dopięła swego i staje się słynną modelką, wtedy pojawia się niebezpieczny psychopata, który jest groźny nie tylko dla niej, ale i dla jej rodziny. M zrobi wszystko, aby ochronić swoją rodzinę, nawet jeśli miałaby złamać wszelkie zasady.

Książka Barbary Taylor Bradford Łamiąc zasady wciąga, jest napisana prostym językiem, dzięki czemu szybko się ją czyta. Mówi o tym, że można osiągnąć swój cel bez pomocy wpływowych ludzi, poprzez swoją wytrwałą i ciężką pracę. W wielu fragmentach zmusza czytelnika do  poważniejszych przemyśleń.
Gorąco polecam!
   
Grazia, 15 lat

Wydawnictwu Świat Książki dziękuję za umożliwienie przeczytania tej powieści!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz