tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 6 lutego 2012

"Panna z dobrego domu" - Candace Camp - recenzja


Tym razem chcę polecić coś dla wszystkich miłośniczek romansów- mianowicie „Pannę z dobrego domu” Candace Camp. Książka została po raz pierwszy wydana w 1996r. W Polsce ukazała się jeszcze w tym samym roku, ale pt. „ Jak grom z jasnego nieba”. Oba te tytuły świetnie odzwierciedlają treść książki.

Z jednej strony mamy w powieści hrabiego Simona Westporta zwanego Diabłem Drue, który na zawsze postanawia odrzucić miłość i uczucia, a z drugiej strony Charity Emmerson - pannę z szanowanej rodziny, której wydaje się, że miłość jest nie dla niej. Hrabia Drue postanawia poszukać w tym sezonie odpowiedniej kandydatki na żonę, która da mu dziedzica, a panna Emmerson jest przekonana, że sprosta jego oczekiwaniom. Wdzięk, pogodna natura i ciepły uśmiech Charity sprawiają, że Simon jest nią oczarowany. Niestety są w najbliższym otoczeniu osoby, które zrobią wszystko, aby ta historia nie skończyła się happy endem.

Akcja książki rozgrywa się w dziewiętnastowiecznym Londynie i wciąga od samego, bądź co bądź zaskakującego początku. Jest napisana lekko i z humorem, nie zawierając przy tym sztywnej i nudnej formy językowej z tamtych czasów.

Książka zasługuje na pełne 10/10 punktów i polecam ją każdemu kto ma ochotę bujać w obłokach z uśmiechem na ustach.
Sunny Girl, 17 lat
Bardzo dziękujemy Wydawnictwu MIRA
za podesłanie nam kilku wspaniałych książek do przeczytania, między innymi tej!

2 komentarze:

  1. Całkowicie nie moja tematyka, choć jeśli kiedyś najdzie mnie "ochota" na romans - będę wiedziała po co sięgnąć :)

    Zapraszam Cię również na mojego nowo powstałego bloga z recenzjami książek.
    public-reading.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że się skuszę. Zachęca mnie dziewiętnastowieczny Londyn. :D

    OdpowiedzUsuń