tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 7 lutego 2012

"Okno z widokiem" - Magdalena Kordel - recenzja

Akcja powieści "Okno z widokiem" Magdaleny Kordel rozgrywa się w miasteczku Malownicze.
Nie jest  to fikcyjne miejsce wymyślone przez Autorkę, Malownicze to niewielka miejscowość, w której od dziecka mieszka główna bohaterka Róża, na co dzień studiująca archeologię w Warszawie.
Niestety zmuszona jest przerwać studia po przykrym incydencie, który ma miejsce na uczelni. 

Postanawia wówczas odwiedzić swoje rodzinne strony i udaje się do swojej babci Matyldy. Babcia  jest zdziwiona przerwaniem studiów przez  wnuczkę, ale o nic jej nie pyta.
Starsza Pani opowiada Róży historię pewnej kapliczki, którą  zna z dzieciństwa, i  która  w najbliższym czasie ma zostać  zburzona, a na jej miejscu powstać ma wielkie  centrum handlowe. Mieszkańcy Malowniczego są wstrząśnięci tą wiadomością . Proszą więc wójta o pomoc, ale ten nic nie może zrobić. Babcia Matylda zwraca się z prośbą o pomoc do swojej wnuczki, która postanawia za wszelką cenę uratować kapliczkę.

Dziewczyna na swojej drodze spotyka wielu sprzymierzeńców. Dzięki pomocy swojego profesora z Warszawy udaje jej się sprowadzić do Malowniczego grupę archeologów…… która dokona wstrząsającego odkrycia.

Okno z widokiem to powieść pełna zagadek i nieoczekiwanych zwrotów akcji.  Polecam tę powieść wszystkim czytelnikom, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji i lubią rozwiązywać zagadki.
Historia przedstawiona przez Magdalenę Kordel jest pełna humoru i wielu śmiesznych dialogów. Książka czyta się  szybko i  z wielkim zaciekawieniem.

Okno z widokiem polecić mogę zarówno młodzieży, jak i osobom starszym. Serdecznie zapraszam do przeczytania powieści, życząc wspaniałych wrażeń.

 Lily, 16 lat

Wydawnictwu SOL bardzo dziękuję za możliwość przeczytania tej wspaniałej książki!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz