tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 7 lutego 2012

"Zauroczenia" - Pamela Wells - recenzja


To już druga odsłona historii o dziewczynach, które szukają nie tylko miłości. Pierwszy tom (Złamane serca’) spodobał się czytelnikom tak bardzo, że stał się bestsellerem. I tym razem autorka nie zawiodła swoich wiernych fanów. 

Stworzona przez Pamelę Wells historia jest jeszcze bardziej interesująca niż pierwsza. A co najważniejsze, pozostawia niedosyt, który każe z niecierpliwością wyczekiwać na następną część przygód.

Tradycyjnie już, akcja toczy się wokół czterech przyjaciółek: Alexii, Sydney, Raven i Kelly, a tematem będą rozterki miłosne głównych bohaterek. Tym razem jednak wszystkie są w poważnych związkach. 

Więc w czym problem…? Zgasła iskra, która powodowała nieustanne motyle w brzuchu? Czy może to były tylko głupie ‘zauroczenia’?
Przyjaciółki wiedzą już, że czasem od miłości ważniejsza jest przyjaźń. 

Dlatego układają ‘Kodeks Zauroczeń’. Tych 41 prostych reguł doprowadzi do takich komplikacji i zawirowań, że nawet najinteligentniejszy czytelnik nie jest się w stanie domyślić się zakończenia. Niewinne flirty i nowe znajomości spowodują uczucie niepewności, czy nasze uczucia zostały ulokowane we właściwej osobie…

Prowadząc narrację, autorka nie skupia się na długich i skomplikowanych opisach miejsc, w których przebywaj bohaterowie, czy opisach wyglądu. Jej uwaga w największym stopniu skupiona jest na uczuciach i zachowaniu. Czytając ‘Zauroczenia’ miałam nieodparte wrażenie, że autorka tak wczuła się w swoją rolę, że czasami naprawdę zapominała, że nie jest już nastolatką.

Książka zadziwia swoją szczerością i obiektywizmem. Pamela Wells nie boi się pokazać w niej swojego zdania. Stworzone przez autorkę sytuacje powinny być w miarę możliwości traktowane dosłownie, a postacie mogą być źródłem inspiracji. 
Na koniec chciałabym ostrzec wszystkich sceptyków, że książki nie ocenia się po okładce, a pod banalny tytułem często kryje się głębsza treść.

Naprawdę szczerze polecam!
 Gryfka, 17 lat
  
Książkę przekazało nam wspaniałe Wydawnictwo Wilga, dziękujemy!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz