tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 6 lutego 2012

"Pogrzeb we fiolecie" - Anne Perry - recenzja


Anne Perry to autorka wielu bestsellerów z listy New York Times. Chcę wam polecić jedną z książek jej autorstwa, a konkretnie „Pogrzeb we fiolecie”. Została ona napisana w 2001 roku i jest jedną z siedemnastu książek z serii o Williamie i Hester Monkach.

W tej części, w pracowni londyńskiego artysty znaleziono dwie martwe kobiety. Jedną z nich jest żoną Kristiana Becka- czeskiego chirurga, natomiast druga, modelką malarza. William Monk obecnie pracujący jako prywatny detektyw, zostaje poproszony, przez swojego byłego szefa z policji, o pomoc w śledztwie. Wszystkie dowody wskazują na męża ofiary. Tylko czy lekarz byłby zdolny do popełnienia morderstwa?

W tym samym czasie, żona William, Hester zgadza się pomóc swojemu bratu w ustaleniu czy zdradza go własna żona. Dziwnym zbiegiem okoliczności śledztwa Williama i Hester coraz bardziej się do siebie zbliżają.

"Pogrzeb we fiolecie" to rewelacyjnie napisany kryminał wiktoriański z akcją osadzoną w świetnie przedstawionym, dziewiętnastowiecznym Londynie. Język, którym posługuje się autorka jest śmiały i utrzymany na jednakowym poziomie przez całą historię. 

Bardzo podobało mi się w jaki sposób stopniowane było napięcie. Nie był to charakterystyczny dreszczowiec, ale jednak jest w tej historii coś niezwykłego. Książkę czyta się jednym tchem, nie mogąc doczekać się końca.

Polecam nie tylko miłośnikom kryminałów!
 Sunny Girl, 17 lat

Wydawnictwu Zysk i S-ka bardzo dziękuję za umożliwienie przeczytania tej książki!


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz