tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 1 marca 2012

"Czynnik miłości" - Anna Łacina- recenzja

Książka Anny Łaciny - „Czynniki Miłości" porusza problemy  pierwszych poważnych miłości wśród nastolatek.  

Głównymi bohaterkami są Partycja i Magda, uczęszczające do Liceum w Toruniu.  Obie dziewczyny szukają miłości, każda z nich ma swój ideał, który próbuje znaleźć.  Mimo, że są przyjaciółkami to każda z nich jest zupełnie inna. 

Magda jest tak bardzo spragniona miłości, że łapie się każdej nadarzającej się okazji, by poznać kogoś nowego. Jej najnowszym pomysłem jest szukanie wybranka w sieci! Flirtując wirtualnie i realnie może przegapić czekającą cierpliwie prawdziwą miłość...

Patrycja to dziewczyna z bardzo zamożnej rodziny. W jej życie  nieoczekiwanie wkracza ktoś łudząco podobny do Edwarda, ulubionego książkowego bohatera.  Przystojny chłopak o bladej cerze i ciemnych oczach zamieszkuje na terenie ogrodu rodziny Adlerów i od razu zaczyna podobać się Patrycji. Dziewczyna podejrzewa, że nie jest  on zwyczajnym chłopakiem i skrywa jakąś tajemnice. Nieustannie porównuje go do Edwarda Cullena z sagi "Zmierzch "- Stephanie Meyer. 

Powieść Anny Łaciny to bardzo fajna, warta przeczytania książka. Myślę, że autorka jest fanką  Zmierzchu,  bo w książce jest parę wątków poruszonych  z Sagi . Ale to nie przeszkadza w czytaniu . Wręcz przeciwnie , pomaga w zrozumieniu. Sądzę, że książka spodoba się bardziej  żeńskiej części młodzieży, bo jest to powieść typowo romantyczna. A te zazwyczaj kończą  się Happy Endem ...  

Serdecznie polecam wszystkim tę książkę,  a przede wszystkim tym nastolatkom, które lubią  się zagłębić nocami w świat szalonych dziewczyn spragnionych miłości. Lekturę czyta się łatwo i przyjemnie, jak już mówiłam idealna do czytania wieczorami w łóżku.

Szczerze zachęcam  do lektury!
Lily, 16 lat

 Za książkę dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia!

2 komentarze:

  1. Czytałam ! Fajna książka ^^

    OdpowiedzUsuń
  2. jest to super książka, chciałabym by była druga część!!!
    co przydarzyło się Erykowi i Patrycji jak potoczyły się ich dalsze losy

    OdpowiedzUsuń