tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 5 marca 2012

"Epic" - Conor Kostick - recenzja


Książkę pt. ,,Epic” napisał Conor Kostick, jest to pierwsza część trylogii Kronik Awatarów. 

Świetnie napisana książka fantastyczna, opowiada o życiu ludzi na nowej ziemi, czyli planecie, na którą została przeniesiona cywilizacja. W nowym świecie jest tylko jeden zakaz ,,ZERO PRZEMOCY’’ - wszystkie spory są rozwiązywane w wirtualnej grze – epicu. 
System niestety nie jest taki sprawiedliwy jak może nam się na początku wydawać, tylko bogaci mają szanse w grze, bo stać ich na dobre wyposażenie potrzebne do pojedynków. Największymi szychami są członkowie biura alokacji, którzy nieodmiennie rządzą według własnych zasad. 

Przeciwko takiemu postępowaniu i dyskryminacji zwykłych obywateli, buntuje się piątka nastolatków, która zburzy stereotypy, zmieni poglądy ludzi i zrobi coś jeszcze całkiem nieoczekiwanego… 

Ta książka to nie tylko science-fiction w czystej postaci, ale też pełna piękna opowieść o dorastaniu, dylematach i dwuznaczności świata, o zmianach i wyborach nie zawsze oczywistych. Mówi o problemach społecznych, które dotykają nas na co dzień, o korupcji i dyskryminacji. 
Napisana w ciekawy sposób jest naprawdę niesamowitym połączeniem głębszych treści z fantastycznymi elementami. Ciekawym akcentem, bardzo barwnie opisanym przez autora, jest komputerowy świat epica. 

Myślę że mogłaby ona zainteresować nawet tych komputerowych maniaków, którzy czytują tylko instrukcje do programów, pewnie zaintrygowałaby ich wielowymiarowość i złożoność tej gry. 

Serdecznie polecam fanom ,,Władcy pierścieni’’, ,,Gwiezdnych wojen’’ itp.

 TUTAJ możesz przeczytać fragment książki.

Kataleja, 13 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu TELBIT!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz