tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 5 marca 2012

"Kazio i skrzynia pełna wampirów" - Iwona Czarkowska - recenzja


Iwona Czarkowska napisała książkę o Kaziu, który przez przypadek w swoim domu na strychu znalazł starą skrzynię  „ pełną wampirów ’’. Po tym zdarzeniu zdobywa wielu przyjaciół i na stworzenia nadprzyrodzone np.: wampiry reaguje normalnie i próbuje się z nimi zaprzyjaźnić.

"Kazio i skrzynia pełnia wampirów" to książka krótka, za to bardzo ciekawa, zawiera kilka śmiesznych wątków. Kazio jest zwykłym chłopcem, który coraz więcej czasu spędza z wampirami, Zuzilda, jedna z wampirów, staje się jego przyjaciółką. Ilustracje ciekawe i wesołe. Książkę jak najbardziej polecam!


 
Kolejny tom przygód Kazia, którego poznałem w tamtej książce, ma tytuł „ Kazio i szkoła pełna wampirów’’. Odkąd główny bohater znalazł skrzynię i poznał sympatyczne wampiry, bardzo polubił Zuzildę i jej dziadków. Wydaje się, że Kazio będzie mieszkał w domu na wzgórzu i wiódł spokojne życie, ale tak nie będzie.

Przyjazna rodzina wampirów przeprowadziła się i nasz bohater ma to samo uczynić, ale jego rodzice nie pozwalają mu zabrać starej skrzyni ze strychu . Z tego też powodu będzie musiał pożegnać się z wampirami na zawsze. Będzie też mieć kłopoty ze szkołą wampirów.

„Kazio i szkoła pełna wampirów ’’ jest bardzo ciekawa książką. Uczy jak powinien się zachowywać każdy człowiek, ale przede wszystkim opowiada o prawdziwej przyjaźni.
Książka bardzo mi się podoba i zachęcam do jej przeczytania!

Karol, 12 lat

Za książki dziękujemy  Wydawnictwu Wilga!


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz