tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 30 marca 2012

„Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2 Mała Armia”- Rafał Kosik - recenzja


Rafał Kosik – polski pisarz s-f. Studiował architekturę, ale przerwał naukę, by założyć agencję reklamową Powergraph, którą później przekształcił w wydawnictwo.

„Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2 Mała Armia” to szósta część cyklu o trójce gimnazjalistów, liczącej już dziewięć tomów. Jest to bezpośrednia kontynuacja „Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek”, w której główni bohaterowie przez przypadek wystrzelili na orbitę rakietę – której upadek na Warszawę zbliża się teraz nieuchronnie. Czy da się cokolwiek z tym zrobić?

Niewielu autorom udaje się prowadzić tak długą serię i to jeszcze w taki sposób, by każda część co najmniej dorównywała poziomowi pierwszej. Panu Kosikowi wyszło to znakomicie.

Przez całą książkę akcja płynie wartko, z właściwą tendencją przyspieszania, gdy zbliża się zakończenie. Z wątkiem głównym przeplatają się wątki poboczne, niemniej interesujące i wszystkie przezabawne. Postacie zostały zarysowane bardzo dokładnie: mamy wynalazcę Felixa, komputerowca Neta i humanistkę Nikę, z dodatkiem paranormalnych zdolności. Cała trójką doskonale uzupełnia się nawzajem i choć zdarzają się wśród nich tarcia, przyjaźń w ostateczności wygrywa.

Szczerze mówiąc, trudno znaleźć w tej książce jakąś wadę. Jest to lekka pozycja, którą czyta się szybko i przyjemnie, co jakiś czas wybuchając śmiechem. Ma się do niej ochotę wracać i wracać. Polecam każdemu gimnazjaliście, a i komuś starszemu nie zaszkodzi, jeśli spróbuje.

Rachel, 14 lat

Za książkę dziękujemy Księgarni Taniej Książki Tuliszków !

1 komentarz:

  1. absolutnie się zgadzam! ta książka nie ma wad

    OdpowiedzUsuń