tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 26 marca 2012

"Księga Tris" - Tamora Pierce - recenzja


„Księga Tris” to drugi tom serii „Krąg Magii” amerykańskiej autorki - Tamory Pierce.

Akcja książki rozgrywa się kilka dni po wydarzeniu znanym z pierwszego tomu – trzęsieniu ziemi, w efekcie którego, Wietrzny Krąg zostaje wystawiony na ataki piratów. Tris, dręczona koszmarami, razem z przyjaciółmi wybiera się na spacer po szczycie murów. W wyniku działania magii cała czwórka bohaterów słyszy podejrzaną rozmowę, uderzenie czegoś ciężkiego o ziemię… I jedna z wież chroniących miasto wybucha. A to dopiero początek…

„Księga Tris” opowiada o zagrożeniu ze strony piratów, desperackiej walce w obronie miasta i rozwijającej się u czwórki bohaterów magii. Jak łatwo przewidzieć dzięki tytułowi - w tym tomie największą rolę gra młoda wiedźma pogodowa. Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale to właśnie w dużej części od niej zależy, czy Wietrzny Krąg przetrwa napaść piratów. 

Książka jest pełna akcji w przeciwieństwie do pierwszego tomu. W „Księdze Sandry” autorka dopiero pod koniec „wstrząsnęła” porządnie postaciami, natomiast tutaj – akcja toczy się szybko, bez chwili wytchnienia dla młodych magów. Uważam, że seria Tamory Pierce, choć napisana z myślą o młodych czytelnikach, powinna przypaść do gustu również starszym. Pomimo prostego języka i nie bardzo skomplikowanej fabuły, porusza przecież poważne tematy, takie jak wojna, zdrada czy śmierć.

TUTAJ możesz przeczytać fragment powieści.
Rei, 17 lat

Wydawnictwu Initium dziękuję za przekazanie nam książki! 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz