tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 27 marca 2012

"Pamięć krwi"- Izabela Degórska - recenzja


Im więcej czytam, tym bardziej przekonuję się do polskich pisarek. Tym razem chcę wam polecić książkę naszej autorki, pochodzącej ze Szczecina, Izabeli Degórskiej - „Pamięć Krwi”. Powieść tę w 2011 roku wydało Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Jest to historia dziewczyny, która wbrew własnej woli zostaje zmieniona w wampira...
 
Pracując jako dziennikarka, Milena, odkrywa w Szczecinie podziemny labirynt. Nikt nie wie do czego jest on wykorzystywany, mimo, że jest w idealnym stanie. W tym samym czasie, przyjaciółka prosi ją, żeby porozmawiała z jej bratem Darkiem. Niestety spotkanie z byłym chłopakiem kończy się w łóżku i przemianą w wampira. Milena odkrywa, że nie ma cech charakterystycznych dla tego typu istot, może bez obaw wychodzić na słońce, a srebro i święte symbole jej nie szkodzą.  Wkrótce okazuje się, że tylko ona ma podobne „przywileje”. Czy rzeczywiście jest to dla niej szczęście? A może właśnie przekleństwo?

Do tej pory książki o wampirach były raczej pisane przez zagranicznych autorów, więc kiedy zobaczyłam, że tym razem jest inaczej, po prostu musiałam przeczytać tę powieść. I miałam rację! Jest ona rewelacyjnie stworzona. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Dla jednych będą to same wampiry, a dla innych wątek miłosny. Na szczęście żadnej z tych rzeczy nie ma w nadmiarze. Bohaterowie są dopracowani, a styl pani Degórskiej jest lekki i przyjemnie się w nim zanurza. Opisy także potrafią zaintrygować czytelnika i powodują, że lepiej rozumiemy, czym kierują się poszczególne postacie. Akcja rozwija się na każdej stronie i sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury :).     
             
Polecam ją wszystkim miłośnikom "wampiryzmu".
  Sunny Girl, 17 lat

Za książkę dziękujemy portalowi Zbrodnia w Bibliotece


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz