tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 20 marca 2012

"Kwiaty na poddaszu" - Virginia C. Andrews - recenzja


Virginia C.Andrews (1923-1986) autorka bestsellerowej sagi o Dollangangerach, w skład której wchodzą oprócz Kwiatów na poddaszu, Płatki na wietrze, A jeśli ciernie… , Kto wiatr sieje…  i Ogród cieni.

Szczęśliwą rodzinę Dollangangerów, przez innych, ze względu na ich trudne nazwisko nazywanych lalkami drezdeńskimi, pewnego dnia spotyka ogromna tragedia. W wypadku samochodowym ginie  ukochany ojciec. Wtedy to z  powodu trudnej sytuacji finansowej, matka razem ze swoimi dziećmi : Cathy, Christopherem oraz małymi bliźniakami Carrie i Corym, musi się wyprowadzić z domu. 
Więc wybiera się w daleką podróż do swoich bogatych rodziców, którzy wiele lat temu wypędzili ją z domu z powodu związku z bliskim krewnym. Dzieci w tajemnicy przed domownikami i służbą, udają się na zapomniane poddasze. Muszą żyć tam tak długo, dopóki matka nie przekona ojca o swojej niewinności. 
Od tego czasu dla czwórki dzieci zaczyna się prawdziwy koszmar. O tym jak można żyć w tak ekstremalnie  stresujących warunkach, musicie przeczytać sami!

Książka Virginii C.Andrews Kwiaty na poddaszu, jest bardzo wzruszającą powieścią o naprawdę trudnym życiu rodzeństwa Dollangangerów. Powieść wciąga i bardzo dobrze się ją czyta, dlatego z niecierpliwością czekam na chwilę, gdy będę mogła przeczytać następną część. Polecam ją naprawdę każdemu! A Ci, którzy mają kłopoty z czytaniem, mogą wysłuchać audiobooka.

TUTAJ możesz przeczytać fragment tej niesamowitej książki!
                                                                                                                      Grazia, 15 lat

Wydawnictwu Świat Książki dziękuję za umożliwienie przeczytania tej pozycji!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz