tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 15 marca 2012

"Tańcząc z cieniem" - Alina Góra - recenzja


 Niedawno przeczytałam bardzo ciekawą książkę pt. "Tańcząc z cieniem" Aliny Góry. Muszę przyznać, że na tyle mnie ona zaintrygowała, że chętnie poszukam innych książek tej autorki.

Główna bohaterka Kasia mieszka razem ze swoimi przyjaciółmi – Hanią, Mateuszem, Wróblem i Borysem. Jakiś czas temu była zaręczona z Filipem, lecz on z niewiadomych przyczyn, kilka dni przed ich ślubem, wyjechał za granicę. Od tego czasu Kasia postanawia poukładać sobie życie sama. Znajduje pracę w sklepie z biżuterią, gdzie uświadamia sobie, że to nie jest to, co mogłaby robić przez resztę swojego życia... Miłą odskocznią dla Kaśki jest taniec z Krzysiem, za którego to namową zgadza się wziąć udział w turnieju . Wtedy to nieoczekiwanie pojawia się Filip, któremu wydaje się, że nadal może być z Kasią, ale dziewczyna szybko pozbawia go złudzeń. Na treningach Kasia spotyka swoją dawną miłość Jarka, wtedy też odkrywa, że Filip ją śledzi.
Czy Kasia będzie razem z Jarkiem mimo przeciwności losu?
Co planuje Filip śledząc Kasię?

Książka Aliny Góry jest ciekawą i wciągającą lekturą. W akcję wplątane są dialogi ze sklepu z biżuterią, co naprawdę może rozśmieszyć. Są tu również ukazane życiowe i miłosne rozterki , podejmowane decyzje, które mogą dla każdego okazać się trudne. Poza tym książka ma ciekawą okładkę, która przyciąga wzrok. Mnie bardzo wciągnęła ta naprawdę dobra książka .

                                                                       Grazia, 15 lat

 Książkę przekazało nam Wydawnictwo Papierowy Motyl, bardzo dziękujemy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz