tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 11 kwietnia 2012

"Ania i Śprot : Egzamin w mieście bram" - Grzegorz Poraj - recenzja"Ania i Śprot : Egzamin w mieście bram" to książka przygodowa z elementami fantastycznymi. Główną bohaterką jest nastoletnia dziewczyna - Ania. 
Pewnego dnia, budząc się, spotyka na szafie w swoim pokoju, małego, śmiesznie ubranego człowieczka. To Śprot, który zabiera Anię w fascynującą podróż do krainy Mistrza Prata. Celem tej misji jest zdanie egzaminu na nowego władcę tej krainy, którym ma nadzieję zostać Śprot. Nasi bohaterowie wraz z przyjaciółmi muszą pokonać wiele trudności. Nie jest to proste, ponieważ na każdym kroku czyhają przeciwnicy - Strażnicy innych światów, którzy robią wszystko, żeby  uniemożliwić wypełnienie misji. 

Czy Ania i Śprot dadzą radę stawić czoło wrogom posiadającym magiczne zdolności? 
Czy dotrą szczęśliwie do celu?


Piękne baśniowe krainy, podróże pomiędzy światami, magiczne umiejętności, zaczarowane miasta. Zostajemy porwani przez autora , Grzegorza Poraja, na pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawę, a także w krainę własnych przeżyć i myśli. Dzięki trafnym opisom, możemy sobie dobrze wyobrazić przedstawione miejsca. Lektura zaskakuje szybkimi zwrotami akcji i jest przeplatana mądrymi przemyśleniami. Stawia przed bohaterami ważne pytania: Czy wiesz jaki jest twój cel? Czy widzisz go wędrując przez życie? Pomimo wielu zagrożeń i zagadek, tęsknota za domem i miła atmosfera sprawia, że czytając książkę, czujemy się w tym bajkowym świecie bezpiecznie.  

Jedynym minusem według mnie jest wielu, niedokładnie opisanych bohaterów, co sprawia, że czasami  mamy wrażenie, że w powieści panuje chaos. 
  
Uważam, że książka przeznaczona jest nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla starszych czytelników, którzy mają ochotę przenieść się w fantastyczny, baśniowy świat.
Aneczka, 13 lat

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz