tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 4 kwietnia 2012

"W pierścieniu ognia" - Suzanne Collins - recenzja


Macie czasami uczucie, że wszystko co najgorsze już się wam przytrafiło i nic gorszego nie może Was  już spotkać? Oni też tak myśleli!

„W pierścieniu ognia” to druga część bestsellerowych Igrzysk Śmierci Suzanne Collins. Akcja książki rozpoczyna się pół roku po wygraniu przez Katnes i Peeta Igrzysk Głodowych. Tym razem mają oni pojechać w tournee, po dwunastu dystryktach i Kapitolu, przekonując wszystkich, że naprawdę są parą. Jeśli się im to nie uda, życie ich najbliższych może być zagrożone. Nieubłaganie zbliżają się też Igrzyska Ćwierćwiecza, w których Katnes z Peeta mają być mentorami. Nieoczekiwana zmiana zasad sprawia, że „zakochani” ponownie znajdują się na arenie.

Muszę przyznać, że nie tego się spodziewałam po kontynuacji Igrzysk Śmierci. Co prawda pierwsza część bardziej mi się podobała, ale i tej niczego nie brakuje. Po prostu dopóki zawodnicy nie pojawią się na arenie, czyta się w pewnym sensie powtórkę. Jest to co prawda zamaskowane przez uczucia Katnes, która nie może się zdecydować na kim bardziej jej zależy- Galu czy Peetcie. Nie chcąc zepsuć Wam przyjemności śledzenia losów ukochanych bohaterów, nie zdradzę więcej szczegółów akcji, ale musicie mi uwierzyć, że warto sięgnąć po tę pozycję.

Książka napisana jest w taki sam sposób co poprzednia, ale mimo małej ilości dialogów czyta się ją rewelacyjnie. Dlatego nie popełnijcie tego błędu co ja, i nie zaczynajcie jej czytać, jeśli macie do zrobienia coś ważnego, bo naprawdę trudno się od niej oderwać!

TUTAJ możesz wysłuchać fragmentu książki. 
 Sunny Girl, 17 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz