tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 16 kwietnia 2012

"Córka Łowcy Demonów" - Jana Oliver - recenzja

Ostatnio zaintrygowały mnie książki z wątkiem paranormalnym, co zaowocowało sięgnięciem po tę lekturę. Jest to pierwsza część serii autorstwa Jany Oliver, której ostatnia część ukazała się kilka dni temu w Ameryce.

Akcja "Córki Łowcy Demonów" rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w 2018 roku. Riley- córka Paula Blackthorne’a marzy, by pójść w ślady ojca- zostać łowcą demonów. Dlatego, kiedy Lucyfer zaczyna rozsyłać demony na ulice miast, siedemnastolatka wstępuje do Gildii Łowców. Pomaga mieszkańcom i zwalcza najprostsze do pokonania demony- niewiele jeszcze umie. Jednak demony czekają na jej pomyłkę- zło może czaić się wszędzie.  Kiedy jej ojciec oddaje życie podczas walki, Riley czuje, jak świat wali jej się na głowę. Nagle odkrywa, że jest całe morze spraw, z którymi musi się zmierzyć.

Co stanie się, kiedy w jej życie wejdzie potężniejszy demon?
Czy poradzi sobie z próbami, na które wystawia ją surowy i okrutny mistrz Harper, wyznaczony jej przez Gildię na opiekuna?
Czy znajdzie kogoś, komu będzie mogła opowiedzieć o swoich problemach?

Książka naprawdę mi się podobała, znalazłam tu humorystyczne momenty, jak i  takie, w których przeżywałam załamania wraz z Riley. Bohaterowie nie są sztuczni, czy płascy- autorka doskonale opisała ich uczucia, tworząc postaci, które każdy z nas mógłby spotkać w życiu codziennym.

Myślę, że mogę polecić tę powieść każdemu nastolatkowi, a i sama na pewno sięgnę po kolejne części!

TUTAJ możesz przeczytać fragment książki.

Przeczytajcie koniecznie,
Ania, 15 lat


Za książkę bardzo dziękujemy Wydawnictwu Replika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz