tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 24 kwietnia 2012

"Dziennik samobójców" - Błażej Przygodzki - recenzja

Grupa przyjaciół ślubuje sobie nawzajem, że  gdy skończą 35 lat popełnią samobójstwo. Mija czas, każde  z nich podąża inna drogą, pracują,  uczą się, imprezują   i zapominają o obietnicy. Po paru latach rozłąki  do każdego z przyjaciół przychodzi list  od Pająka, przypominający o samobójstwie i zapraszający na „Samobójcze party”.   

Gdy nadchodzi ten ważny dzień i  wszyscy zaproszeni zjawiają się w wyznaczonym miejscu, zaczynają się  wahać, wykręcać, oczywiście oprócz Pająka, organizatora tej samobójczej imprezy. 

Czytając, myślałam, że jednak  do zbiorowego samobójstwa przyjaciół  nie dojdzie, a czy się myliłam?

Autor trzyma nas w niepewności przez pierwsze rozdziały. Czytelnik może mieć mieszane uczucia... 

Serdecznie zapraszam do lektury. Choćby po to, by zobaczyć jak alkohol i narkotyki potrafią zmienić człowieka, a przecież w dzisiejszym świecie wszystkie te używki są na wyciągniecie ręki. Ale nie tylko to zmienia człowieka, ale  także otoczenie w jakim przebywamy. 
Sądzę, że autor chciał przekazać jakiś głębszy sens w tej książce, zmusić nas do autorefleksji.

Podsumowując, bardzo fajna  książka, uważam, że może i nawet napisana na faktach … Jest w niej dużo ciekawych splotów wydarzeń , które wpływają na to, co przeżywa główny bohater.

Lily, 16 lat 

 Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Świat Książki5 komentarzy:

 1. Jak najbardziej jestem zainteresowany tą książką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swietnie się czyta,dowcip przeplata się z poruszającą refleksją o świecie,w którym trudno się odnalezć,bo jak widać alkohol i narkotyki wpędzają w depresje.Poruszająca książka.Polecam

   Usuń
 2. Mam pytanie . Czy ktoś wie , gdzie można kupić tą książkę, ponieważ recenzja mi się spodobała i chciałabym przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Na stronie Świata Książki można zamówić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna książka :D warto przeczytać

  OdpowiedzUsuń