tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 26 kwietnia 2012

"Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu" - Marcin Mortka - recenzja

 
Marcin Mortka (ur. 5 kwietnia 1976 w Poznaniu) - polski pisarz fantasy. Absolwent skandynawistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zawodu nauczyciel - lektor języka angielskiego i norweskiego, pilot wycieczek zagranicznych (specjalizacja Islandia, Norwegia). Jest pasjonatem epoki wielkich żaglowców oraz wypraw krzyżowych.

„Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu” to książka dla dzieci, zbiór krótkich historyjek, których bohaterem jest wiking Tappi. 

Wraz z krukiem Paplokiem, myśliwym Haste i reniferkiem Chichotkiem przeżywa niesamowite przygody, odbywając wyprawy do wrogich krain, aby uwolnić kowala Sigurda. Później wynikają z tego różne niebezpieczeństwa, ponieważ zły jarl Surkol, wróg Tappiego, ma zamiar zaatakować ze swoją armią, Lodową Zatokę – miejsce zamieszkania Tappiego i jego przyjaciół. 

Tytułowy wiking jest miłą i sympatyczna postacią z wielkim sercem. Uczy młodych czytelników mądrych zachowań, bawi ich i śmieszy. 

Każda historia kończy się morałem, wynikającym z postępowania Tappiego. Opowiadania są pouczające i napisane bardzo prostym i zrozumiałym językiem.

Lektura doskonała dla najmłodszych czytelników, polecam!

Martyna, 12 lat

Wydawnictwu Zielona Sowa bardzo dziękuję za możliwość przeczytania tej książki! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz