tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 27 kwietnia 2012

"Strażnicy Nirgali. Serce Suriela" - Agnieszka Wojdowicz - recenzja


„Serce Suriela” to pierwszy tom sagi „Strażnicy Nirgali” napisany przez polską pisarkę Agnieszkę Wojdowicz. 

Jest to powieść fantasy, opisująca losy nastoletniej Bree Whelan, która jest aniołem. Jak każdy anioł z tej krainy, Bree posiada magiczny kryształ farin. Po pewnym czasie zauważa jednak, że różni się on od innych tym, że wysłuchuje wszystkich jej próśb, a nie tylko wydane polecenia. 

Dziewczyna ma przodków, którzy walczą ze sobą. Bree musi się opowiedzieć po jednej ze stron, przez co druga będzie ją prześladować. Nasza bohaterka ma skłonności do wpadania w kłopoty i do wymyślania ciekawych rozwiązań.

Już na początku historii, poznaje chłopaka, w którym się zakochuje i razem walczą o wolność aniołów. Śladem dziewczyny podążają mnisi Hauruki, którzy potrafią zamienić się w ptaki. Chcą opanować miasto. Bree i jej przyjaciele muszą wykraść czarę, aby obudzić Strażnika, który broni miasta. 

Czy uda im się to zrobić?
Czy anioły będą mogły żyć spokojnie w Nirgali?

Aby dowiedzieć się zakończenia tej ekscytującej książki, należy koniecznie ją przeczytać. Nie jestem jakimś wielkim wyzwaniem, bo powieść jest przyjemna do czytania i wciąga od samego początku. 

Polecam ją wszystkim, którzy lubią niesamowite, choć spokojne historie, w których nie ma zbyt dużo opisów krwawych bitew.
                                                                                  Lampart, 15 lat


Wydawnictwu Nasza Księgarnia dziękuję za umożliwienie przeczytania tej książki! 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz