tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 9 maja 2012

"Błękitnokrwiści. T. 2 Maskarada" - Melissa de La Cruz - recenzja


Tym, którzy polubili bohaterów pierwszej części "Błękitnokrwistych"  Melissy de La Cruz, polecam drugą część pt. "Maskarada". 
 
Po tragicznej śmierci babci, Schuyler jedzie do Wenecji w celu odnalezienia dziadka i w nadziei, że uzyska jakieś informację o Croatanie. Niestety Lawrence dokładnie strzeże swoje tajemnice i dziewczyna wraca z niczym na Manhattan, gdzie trwają przygotowania do Balu Czterystu, na którym prezentowani są powołani do życia nieśmiertelni. 
Tymczasem Mimi Force planuje własne przyjęcie- niezapomnianą imprezę. Ma być to bal maskowy tylko dla błękitnokrwistych. Niedługo po tym wydarzeniu do Nowego Yorku przylatuje dziadek Schuyler i opowiada jej o powstaniu nieśmiertelnych. Są to upadli aniołowie, którzy wieki temu stanęli w czasie wielkiej wojny, po stronie Lucyfera. Tylko Gabriela, matka Schuyler i Michał, ojciec Jacka, udali się z własnej woli na ziemię, towarzysząc swoim rodzicom.

 Dla niezainteresowanych samą akcją warto wspomnieć, że na razie powoli ale jednak, rozwija się wątek miłosny Jacka i Schuyler. Tylko, że chłopak jest przeznaczony Mimi... 

Jakie decyzje podejmą główni bohaterowie?

Dobrze, że przede mną jeszcze kilka części tej serii, bo muszę odkryć kolejne tajemnice i przekonać się jak autorka pokieruje losami moich ulubieńców...

Polecam, Sunny Girl,17 lat


Wydawnictwu Jaguar dziękuję za książkę! 

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz