tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 16 maja 2012

"Celny strzał" - Jack Higgins - recenzjaJack Higgins to brytyjski pisarz o bogatej przeszłości. Największą sławę przyniosły mu powieści z czasów II wojny światowej i okresu zimnej wojny. Znany jest również jako autor powieści sensacyjnych dla młodzieży. Wraz z Justinem Richardsem napisał "Próbę ognia" i "Nagłą śmierć", które w krótkim czasie zyskały wielu wielbicieli.

"Celny strzał" jest kontynuacją przygód Jade i Richa. Tym razem jednak opowieść została stworzona bez pomocy Justina Richardsa. Nie umniejsza to jednak wartości książce. Higgins jak zwykle popisał się kunsztem literackim i swoją fantazją, tworząc niezwykle wciągającą powieść.

Bliźnięta, Jade i Rich, były przekonane, że po wielu przygodach odzyskały w końcu spokój. Jednak ich radość nie trwała długo. Rodzeństwo po raz kolejny musi stawić czoło niebezpiecznym ludziom, którzy nie cofną się przed niczym by osiągnąć swój cel. W sprawę mieszają się były żołnierz SAS, Secret Service, Prezydent USA, a wszystkie ślady prowadzą do Iraku, tajnej misji sprzed lat i... tajemniczego posążku. 
Jak tym razem potoczą się losy rodziny? 
Czy John, tajny agent, zdoła uratować swoje dzieci? 

Każdy, kto kiedyś czytał powieść autorstwa Jacka Higgins'a wie czego może się spodziewać po tej książce. I z całą pewnością się nie zawiedzie. Jak przystało na dobrą powieść sensacyjną, nie zabraknie wartkiej fabuły i zwrotów akcji. Mnóstwo strzelanin i pościgów z całą pewnością zadowolą nawet bardziej wybrednych czytelników. Polecam!
Iza, 16 lat

Wydawnictwu Wilga dziękuję za możliwość przeczytania tej książki! 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz