tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 31 maja 2012

"Czarny poniedziałek" - R. Scott Reiss - recenzja


R. Scott Reiss to amerykański pisarz, a także dziennikarz i człowiek blisko związany z hollywoodzkim kinem. Jest autorem kilku znanych książek, ale dużą sławę przyniosła mu powieść "Czarny poniedziałek".

Dzień podobny do każdego innego. Miliony ludzi spieszą się do pracy, odprowadzają dzieci do szkół i przedszkoli, tłoczą się w autobusach komunikacji miejskiej, a inni spokojnie wylegują się w swoich łóżkach, rozkoszując się urokami wolnego dnia. Nikt nie spodziewa się, że nadejdzie katastrofa, która zmieni oblicze świata. Na ziemię zaczynają spadać samoloty, zatrzymują się samochody, a statki dryfują na morzu. Okazuje się, że ktoś zainfekował pola ropy naftowej nieznanym nikomu mikrobem, na którego nie ma antidotum. Władze są bezradne, a naukowcy bezsilni. Świat staje na krawędzi katastrofy. Zaczyna brakować żywności, następują przerwy w dostawie prądu, a na ulicach prowadzone są regularne bitwy, pomiędzy zdesperowanymi obywatelami szukającymi pożywienia, a służbami porządkowymi. 

"Czarny poniedziałek" to znakomita powieść sensacyjna, która należy do grona tych książek, o których się nie zapomina. Jej ogromną zaletą jest dynamizm. Autor w genialny sposób stworzył atmosferę napięcia i niepewności, która towarzyszy czytelnikowi do ostatnich stron. Bohaterowie powieści zostali świetnie wykreowani, co sprawia, że z dużą łatwością można wyobrazić sobie opisywaną fabułę. 
Gorąco polecam!
Iza, 16 lat

Wydawnictwu Świat Książki 
dziękuję za możliwość spędzenia kilku godzin w niesamowitych emocjach!


 

1 komentarz: