tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 31 maja 2012

Autor serii „Felix, Net i Nika” - Rafał Kosik w Krakowie – relacja18 maja, w piątek, o godzinie 17.30 w krakowskim Publicznym Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym, odbyło się spotkanie z panem Rafałem Kosikiem – autorem m.in. przeznaczonej dla dzieci i młodzieży serii „Felix, Net i Nika”

Pan Kosik oraz jego żona – Pani Katarzyna Sienkiewicz- Kosik, odpowiedzieli na wiele ciekawych pytań zadanych przez organizatorów i czytelników przybyłych na spotkanie. Słuchacze dowiedzieli się jak powstaje okładka (przypominam, że Pan Rafał sam ilustruje swoje książki), zobaczyli kolejne etapy powstawania obwoluty na prezentacji, oraz mieli okazję obejrzeć zdjęcia z filmu „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” (na podstawie drugiej książki z serii). 


Największą atrakcją było jednak wyświetlenie trailera z tego filmu (dotąd widzieli go nieliczni). Pan Kosik zdradził, że premiera nastąpi prawdopodobnie po wakacjach – we wrześniu, mimo że film jest gotowy od października. Część zebranych skorzystało z możliwości nabycia książek po atrakcyjnej cenie, a większość zdobyła autograf z dedykacją. Niektórzy zrobili sobie także pamiątkowe zdjęcie z pisarzem. 


Warto zaznaczyć, że Pan Kosik jest również autorem powieści dla dorosłych Mars, Kameleon i Vertical czy zbioru opowiadań Obywatel, który się zawiesił, a jego książki zdobyły wiele prestiżowych nagród literackich.

Gwen Smith, 17 lat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz