tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 10 maja 2012

"Galeony wojny. T.1" - Jacek Komuda - recenzja


Książkę pt. "Galeony wojny” napisał Jacek Komuda, autor thrillerów historycznych, powieści i zborów opowiadań rozgrywających się w XVII-wiecznej Polsce. 

Ta powieść opowiada o  ataku Szwedów na Gdańsk. Flota wojenna wypływa na morze, a tam czeka krew i śmierć lub bogactwo i chwała. 

Główny bohater Kapitan Arendt Dickmann zostaje przyparty do muru; długi zdają się nie mieć końca, jego żona coraz bardziej zapada na zdrowiu, a on tęskni za morzem. Aby zdobyć pieniądze, pomóc żonie i znaleźć spokój musi wyruszyć na poszukiwanie morskiego potwora-lewiatana, który napada na statki wypływające z Gdańska. Razem ze szlachcicem, Markiem Jakimowskim, uciekinierem z tureckiej galery, spróbują odkryć czy diabeł morski naprawdę istnieje czy to tylko sprytna szwedzka pułapka na polskie statki. 

Jeśli ktoś myśli, że zakończenie będzie takie jak w innych tego typu powieściach, to nic bardziej mylącego. Pierwszy tom skończy się ogromnym zaskoczeniem i nagłą zmianą akcji. 

Książka napisana dość skomplikowanym językiem z użyciem fachowych terminów żeglarskich. Akcja wartka i szybka, bez niepotrzebnych i nudnych opisów. 

Polecam ją zarówno fanom książek obyczajowych, fantastycznych, jak i historycznych, każdy znajdzie tu coś dla siebie. A emocjonujące przygody i nieoczekiwane zdarzenia nie pozwolą wam odłożyć tej książki. Ja z niecierpliwością czekam już na następny tom. W tej historii nic nie jest takie jak się wydaje. Serdecznie polecam!

Kataleja, 13 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów


1 komentarz:

  1. Ja bym chciała recenzje Hallie Jinkins Wojna Bogiń, bo nigdzie nie ma, a ja nie wiem, czy mam przeczytac, czy nie, czy mi warto wydac te 15 złoty na ebooka. PLISSSSS!

    OdpowiedzUsuń