tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 24 maja 2012

"Piosenki dla Pauli" - Blue Jeans - recenzja
Blue Jeans- pod takim pseudonimem ukrywa się Francisco de Pauli Fernandeza. Pochodzi z Sewilli, ale obecnie mieszka w Madrycie.  „Piosenki dla Pauli” początkowo były publikowane w Internecie. Dopiero fanki autora namówiły go to wydania ich w formie książkowej. W Hiszpanii utwór cieszy się ogromną popularnością. Wydawano ją już kilka razy.  Jak książka przyjmie się w Polsce?

Paula ma siedemnaście lat i marzy o wielkiej miłości. Przez Internet poznaje Angela - dwudziestodwuletniego dziennikarza. Po dwumiesięcznych rozmowach w sieci, postanawiają się spotkać.  Niestety chłopak się spóźnia. W kawiarni (w dość nietypowej sytuacji), nastolatka poznaje Alexa. Początkowo „nic nie znacząca” znajomość ze Starbucks’a, nie zmienia niczego w stosunkach Pauli i Angela. Młodzi dobrze się dogadują i wszystko wskazuje na to, że tak pozostanie. Do czasu… 

W życiu Pauli wiele się komplikuje, zaskakujące wydarzenia, różne wybory, trzepotanie serca ....

Książkę dobrze się czyta. Jest napisana prostym językiem. Fabuła opiera się praktycznie tylko na rozterkach miłosnych.  Dlatego też „Piosenki dla Pauli” jest idealna jako „odprężająca” książka. Dobry pomysł na niewymagającą lekturę. Polecam głównie nastoletnim czytelniczkom.

Asia, 15 lat


Jaguarowi dziękuję za chwile sympatycznego relaksu!
2 komentarze:

  1. Przyznaję bez bicia,że Jaguar to moje ulubione wydawnictwo^^ Zwiadowcy i te klimaty. Na pewno przeczytam też tą książkę, bo już sobie wyrobiłam zdanie o tym wydawnictwie i prawie wszystkie jego książki są świetne. Super recenzja!

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka jest genialna. Polecam tą i dwie inne części tej serii. Jest to moja ulubiona książka <3

    OdpowiedzUsuń