tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 11 czerwca 2012

"Dostaliśmy po dziecku" - Ewa Grętkiewicz - recenzja


Ewa Grętkiewicz
jest laureatką wielu konkursów literackich. Za książkę „Dostaliśmy po dziecku” otrzymała II nagrodę w konkursie Literackim im. Astrid Lingren w 2007 roku.

Czternastoletni Albert i dwunastoletnia Julka muszą, pod tygodniową nieobecność rodziców, opiekować się młodszymi braćmi: Błażejem i Hubertem. Od tej pory nie wiedzą, co chłopcy wymyślą i zrobią. Czy danego dnia „zamienią” się w barany, zechcą przejechać się śmieciarką, czy raczej coś zepsują?

Ta książka jest nieprzewidywalna. Kiedy kończyłam jeden rozdział, natychmiast chciałam przeczytać następny, aby dowiedzieć się, co tym razem wykombinują Błażej i Hubert. Pomysły Alberta, Julki i ich przyjaciół na ujarzmienie tego żywiołu są również bardzo ciekawe. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak poradzili sobie z urwanym wieszakiem, malowaniem ściany i wizyta Huberta w szpitalu, koniecznie przeczytajcie tę książkę. Doskonale poprawia humor, wspaniała na nudę i długie wieczory. „Dostaliśmy po dziecku” to książka z dużą dawką humoru. Nie można się przy niej nie śmiać!

Lektura sprawi przyjemność czytania dzieciom, młodzieży i dorosłym. Myślę, że każdy będzie chciał przeczytać o kłopotach z młodszymi braćmi, które dla starszego rodzeństwa mogą mieć różne konsekwencje.

Polecam, Martyna, 12 lat

TUTAJ możesz przeczytać fragment książki.

Za świetną rozrywkę przy tej książce dziękuję Wydawnictwu Stentor 

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz