tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 11 czerwca 2012

"Śmiertelne napięcie" - Alex Kava - recenzjaAlex Kava (właściwie Sharon) jest amerykańską pisarką, autorką bestsellerów z gatunku thrillerów psychologicznych. Jej twórczość została nagrodzona licznymi nagrodami m.in. nagrodą New York Times’a  „Bestelling authors”. 

Książka pod tytułem „Śmiertelne napięcie” opowiada o agentce FBI Maggie O’Dell, która wezwana do Nevady, by zbadać przypadek tajemniczych morderstw na tamtejszym bydle, odkrywa jeszcze większą zbrodnię. Grupa młodzieży, która wyruszyła na pola Nebraski z zamiarem dobrej zabawy zostaje zaatakowana … prądem. Niestety są ofiary śmiertelne. Według zeznań nastolatków atakowi towarzyszą dziwne efekty świetle. Miejscowe władzę winę widzą w narkotykach, pod działaniem których była młodzież, jednak agentka nie poddaje się tak łatwo i mimo wszystko zawzięcie poszukuje prawy. Sprawę komplikuje fakt, że liczba świadków z dnia na dzień się zmniejsza. 

W tym samym czasie w innej część Stanów Zjednoczonych, bardzo bliski przyjaciel Maggie, pułkownik Benjamin Platt, wojskowy specjalista od chorób zakaźnych, stara się wytrwale rozwiązać sprawę niewyjaśnionych masowych zatruć dzieci w szkołach. Niespodziewanie obie te sprawy, tak odległe, łączą się w jedną całość. 

Pomimo iż „Śmiertelne napięcie” jest kryminałem, książka porusza również problem relacji międzyludzkich. Podaje bowiem kilka przykładów bliskich relacji oraz problemów i obaw z nimi związanymi. Sam wątek bardzo bliskiej przyjaźni agentki FBI oraz pułkownika jest bardzo ciekawy. Bardzo interesująca jest przede wszystkim postać głównej bohaterki, która  narażając własne życie, za każdym razem stara się rozwikłać zagadkę, . Książka jest bardzo wciągająca. Znakomitym zabiegiem autorki jest przeplatanie się wątków związanymi z wydarzeniami z  Nebraski i zatruciami w szkołach. 

Polecam książkę bardzo gorąco, szczególnie wielbicielom kryminałów oraz kunsztu artystycznego Alex Kavy. Czyta się ją z zapartym tchem, wręcz się „pożera”, chcąc odkrywać wraz z bohaterami coraz bardziej zaskakujące prawdy związane ze sprawą.

Papaja, 16 lat
 

Dziękujemy za książkę Wydawnictwu Harlequin!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz