tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 11 czerwca 2012

"Nie do wiary! Fascynujące rekordy świata" - recenzja


Jestem osobą, która lubi wszelkie ciekawostki, toteż z przyjemnością sięgnęłam po tę książkę. Wyróżniająca się okładka zachęca czytelnika do otworzenia jej. 

W środku znajdziecie rekordy z wielu dziedzin – czasów pierwotnych, zwierząt, roślin, geografii, astronomii, techniki, architektury, więc dla każdego coś się znajdzie. Duże litery ułatwiają czytanie. Na każdej stronie znajdują się zdjęcia dotyczące ciekawostek, toteż możemy zobaczyć, jak wyglądają rzeczy, o których czytamy. Pod każdym pytaniem zawarta jest odpowiedź, która dostarcza nam dodatkowych informacji. Wszystko jest przejrzyście napisane. Na końcu zamieszczony jest spis pojęć, toteż z łatwością możemy znaleźć to, co nas najbardziej interesuje. Niektóre z informacji z pewnością przydadzą nam się, jeśli nie w szkole, to na pewno w życiu!

Polecam szczerze tę książkę wszystkim. Moim zdaniem jest ona przeznaczona zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Możemy poznać lepiej świat nie wychodząc z domu. Informacje są tak napisane, aby zaspokoić ciekawość, ale również, aby nie zanudzać czytelnika. Idealna książka na niedzielne popołudnia.
Kamila, 15 lat

Za poznanie wielu interesujących faktów dziękuję Wydawnictwu Jedność


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz