tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 11 czerwca 2012

"Oczarowanie" - Carrie Jones - recenzja 
Od niepamiętnych czasów istniała walka pomiędzy dobrem a złem. Przejawiała się ona pod postacią wojen, kataklizmów, często bywa niewidoczna dla ludzi. Mało, bowiem kto wierzy, że istnieją istoty okrutne, rządne krwi, dla których zabijanie to czysta zabawa. Łatwiej o okrutny czyn obwinić drugiego człowieka, niż uwierzyć w coś niepojętego dla rozumu.

Podobne historie zdarzają się w stanie Maine w małym miasteczku Bedford, gdzie miejscowi funkcjonariusze policji dawno już załamali ręce, a słynne FBI nie chce przyznać się do porażki. Nie wiedzą wszak, że osoba, którą ścigają nie jest człowiekiem, poza tym nie jest jedyna. Są to pixy –istoty o niebieskiej skórze i nieludzko twardych zębach. Polują zwłaszcza na nastolatków, wysysając z nich krew, często nawet duszę. Występują też mniej przerażający przedstawiciele ich gatunku.  Jednym z nich jest główna bohaterka – Zara White, a cała ta opowieść zawarta jest w trzeciej części cyklu Pragnienie – „Oczarowanie”, amerykańskiej pisarki Carrie Jones, laureatki nagrody literackiej Main Academy Award.

Głównym celem wspomnianej postaci jest odnalezienie zaginionego ukochanego Nicka, który został zabrany do tajemniczego miejsca spoczynku wojowników, zwanego Walhallą. Razem z przyjaciółmi i królem Piksów- Astleyem próbuje go odnaleźć, okazuje się to jednak nie takim łatwym zadaniem. Ponadto w jej miasteczku rozpoczyna się krwawa wojna pomiędzy złymi i dobrymi piksami. Jej kolejnym priorytetem staje się, więc obrona mieszkańców.

Czy zatem Zara odnajdzie Nicka? 
Czy poradzi sobie ze swoim nowym ja? 
Czy złe istoty odpuszczą i  przestaną zabijać?
Tego wszystkiego dowiecie się czytając Oczarowanie.

Czytając tę książkę niezmiernie żałowałam, że wcześniej nie dane mi było przeczytać dwóch poprzednich części. Jednak później przekonałam się, że historia ta nie wymaga ich znajomości i łatwo po krótkich streszczeniach wyrobić sobie obraz całości. Serdecznie polecam!                                                                       Enchanté, 17 lat.

TUTAJ możesz obejrzeć trailer książki.


Za możliwość przeczytania tej wspaniałej książki dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz