tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 14 czerwca 2012

"Grób z niespodzianką" - Charlaine Harris - recenzja


Charlaine Harris jest bestsellerową pisarką, której publikację ukazują się już od ponad 30 lat. Jej najgłośniejszym cyklem powieści jest The Southern Vampire Mysteries. Harris pisała poezje, sztuki teatralne, a dopiero po studiach zdecydowała się na powieści.


Książka Grób z niespodzianką jest drugą częścią czterotomowego cyklu o Harper Connelly. Opowiada o Harper, dziewczynie, która po porażeniu piorunem zyskała nadprzyrodzone zdolności… umiejętność identyfikacji zwłok i odczytywania przyczyny śmierci. Po tym wypadku wraz ze swoim bratem Tolliverem prowadzą intensywne życie podróżników i nie mogą narzekać na nudę. Chociaż niektórzy ludzie uważają, że Harper jest oszustką, nie brakuje jej zleceń.


W tej części Harper zostaje zaproszona na uniwersytecki cmentarz, aby pokazać studentom swoje zdolności. Podczas prezentacji w jednym z grobów znajduje ciało, którego nie powinno tam być. Okazuje się, że jest to ciało dziewczynki, Tabity, której szukała kilka miesięcy wcześniej. Wystraszona dziewczyna informuje o tym brata.

Co zrobi Harper?
Czy podejmie się odszukania mordercy dziewczynki?


Każda kolejna informacja związana ze śledztwem zadziwia rodzeństwo. Zaskakujące zakończenie historii tylko wzmaga ochotę na kolejny tom tego cyklu. Intryga, romans, zabójstwo, niewyjaśnione zniknięcia, duchy, nadprzyrodzone zdolności… To i jeszcze więcej znajdziecie w cyklu książek o Harper Connelly.

Grób z niespodzianką to doskonała lektura na pochmurne dni.
Polecam.
~Comatose, 15 lat

Wydawnictwu Fabryka Słów bardzo dziękuję za możliwość przeczytania tej książki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz