tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 18 czerwca 2012

„Na kogo wypadnie?” - Kevin Wignall - recenzja


Małe, spokojne miasteczko. Nic nie wskazuje na tragedię, która się tu rozegrała. W mieszkaniu znaleziono zwłoki rodziców i ich syna. Dla Ellie śmierć najbliższych jej osób jest szokiem. Sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej, kiedy i ją ktoś usiłuje zabić. Dziewczyna zostaje uratowana, przez Lucasa - ochroniarza wynajętego przez ojca. Sytuacja Elli niesamowicie się komplikuje, a życie bohaterki wisi na włosku. 

Dziewczyna chce za wszelką cenę odkryć komu i dlaczego tak zależy na jej śmierci i kto stoi za zabójstwem jej rodziny. Okazuje się, że jej ojciec miał wiele mrocznych sekretów i był wplątany w dużą aferę.

Kim jest zabójca?
Czy Lucasowi uda się ochronić życie bohaterki?
Jaką tajemnicę skrywał jej ojciec?

Aby odkryć odpowiedzi na te pytania przeczytajcie, „Na kogo wypadnie” – autorstwa Kevina Wignalla – belgijskiego pisarza mieszkającego w Anglii. Studiował stosunki międzynarodowe, a w swoim dorobku ma książki takie jak „Blood”, czy „People Die”, które nie zostały jeszcze wydane w Polsce.

Książkę tę przeczytałam w stosunkowo krótkim czasie. Wciągnęła mnie bardzo. Już od pierwszego rozdziału spodziewałam się czegoś, co dostarczy wrażeń. Uwagę moją przyciągnęła okładka książki , która pokazuje, iż będziemy mieli do czynienia z twardą główną postacią. Mimo niewielkiej ilość bohaterów, powieść nie jest nudna. Fabuła jest niezwykle ciekawa. W lekturze występują wątki poboczne, które urozmaicają treść. 

Polecam tę książkę miłośnikom sensacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Czytając ją na pewno nie będziecie się nudzić. Mam nadzieję przeczytać inne powieści tego autora.

Kamila, 15 lat

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Świat Książki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz