tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 25 czerwca 2012

„Przygoda na Karaibach” - Jayne Ann Krentz – recenzja



Jayne Ann Krentz, a właściwie Jayne Castle jest debiutującą amerykańską pisarką. Jej inne pseudonimy pisarskie to Amanda Quick (powieści historyczne) i Stephanie James (kryminały i powieści przygodowe, często o ludziach obdarzonych zdolnościami nadprzyrodzonymi).


„Przygoda na Karaibach” to książka opowiadająca o miłości i stojących, na drodze do niej, przeszkodach. Tabitha, samotna rozwódka postanawia wyruszyć w rejs na Karaiby. Wszystko jest dokładnie tak, jak zaplanowała, dopóki nie znajduje pobitego mężczyzny. Pomaga mu i zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Wkrótce odkrywają, że zakochują się w sobie.

Nieśmiało stawiają pierwsze kroki, aby być pewnymi swojego uczucia. Sielanka trwa dopóki kobieta nie dowiaduje się, że została oszukana. Wraca do kraju, a za nią podąża jej ukochany.

Czy prawdziwa miłość przetrwa wszystko?
Jak skończy się przygoda dwojga osób?

Książkę czytało się przyjemnie i szybko. Na początku mamy opisywane uczucie i powolne przedstawienie miłości bohaterów. Lektura ukazuje, że nawet, kiedy myślimy, że to koniec - zawsze pojawia się światełko. Jedynym minusem było przewidywalne zakończenie. W powieści występuje mało postaci, toteż niektórych może ona nudzić. Mamy historię opisywaną przez dwie osoby, więc historię możemy obserwować z różnych punktów widzenia. Polecam tę książkę tym, którzy lubią spokojne romanse.
Kamila, 15 lat

Za udostępnienie książki dziękuję Wydawnictwu Harlequin.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz