tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 25 czerwca 2012

„Ostatnia Kobieta – Wyrocznia” – Kei Miller – recenzja

Kei Miller urodził się na Jamajce. Wydał kilka zbiorów poezji. Jego pierwsza powieść otrzymała nominację do nagrody Scottish Book of the Year.

Książka pt.: „Ostatnia Kobieta – Wyrocznia” opowiada o Pearline, która mieszka na Jamajce i ma dar, dzięki któremu wyczuwa powodzie, trzęsienia ziemi i huragany, mające nadejść w najbliższym czasie. Ostrzega przed tym ludzi, lecz nie każdy chce słuchać kobiety, która dziwnie się zachowując wygaduje takie rzeczy. 

Powieść zaczyna się od opowiadania o jej matce, która wybrała życie wśród swoich przyjaciół - trędowatych. Pearline do piętnastego roku życia też mieszkała wśród nich, lecz po śmierci kobiety, która się nią opiekowała, usłyszała głos Pana i przeszła do Odrodzeńców. 

Po pewnym czasie jako „żona na zamówienie” musiała wyjechać do Anglii. Po trzech latach spędzonych z mężczyzną, którego nie kochała, trafiła do zakładu psychiatrycznego. Tam urodziła syna, którego zobaczyła tylko raz. Po wielu latach tajemniczy Pan Pisarz pragnie opowiedzieć jej historię.

Cała książka składa się z czterech części. W większości rozdziałów znajdują się fragmenty opowieści bohaterki, w których ona sama mówi wprost do czytelnika.

Zakończenie tej historii jest zarówno smutne jak i szczęśliwe. Ta opowieść spodobała mi się kiedy zobaczyłam jej opis. Postanowiłam ją przeczytać i nie żałuję.

Jest to interesująca i  intrygująca opowieść, która może się spodobać osobom lubiącym czytać spokojne, lecz doskonałe książki.  

                                                                                           Lampart, 15 latZa możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz