tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 6 czerwca 2012

"Stażystka" - Mimi Alford - recenzja


Mimi Alford, a właściwie Marion Alford jest debiutującą  autorką książki pod tytułem „Stażystka”.  Alford po niemal pół wieku milczenia, postanowiła podzielić się z ludźmi swoim sekretem, tak staranie skrywanym przez długi czas. Jest nim bowiem historia życia intymnego z jednym z najbardziej wpływowych ludzi wszech czasów-  Johnem F. Kennedym . 

Historia rozpoczyna się podczas ostatniego roku bohaterki w szkole Miss Potter. Młoda i ambitna dziewczyna postanawia przeprowadzić wywiad z panią Kennedy dla szkolnej gazetki. W tym celu organizuje podróż do Waszyngtonu. Mimo wielu starań nie udaje się przeprowadzić rozmowy z  żoną prezydenta. Mimi musi zadowolić się współpracą z panną Baldrige. 
Życie zaledwie 19-letniej Marion zmienia się nie do poznania, kiedy po zakończeniu szkoły otrzymuje niespodziewaną propozycję wakacyjnego stażu. W ten oto sposób skromna nastolatka trafia do Białego Domu. Kolejnym momentem przełomowym dla bohaterki staje się telefon Dave’a Powers’a. 
Z perspektywy czasu Alford opowiada o tym w jaki sposób znalazła się w prywatnych apartamentach prezydenta Stanów Zjednoczonych, wspólnym popołudniowym   pływaniu z Kennedym, długich rozmowach, dbaniu o jego włosy, egzotycznych podróżach. Niewinna i niedoświadczona w sprawach miłosnych staje się kochanką Kennedy’ego. Bez wahania zgadza się na kolejny wakacyjny staż. 

W pewnym momencie Mimi poznaje Tonny’ego, z którym postanawia związać się na resztę życia. Jednak nie udaje jej się zakończyć romansu w taki sposób jak planowała. Zamach definitywnie przerywa ten związek. Załamana kobieta wyznaje narzeczonemu swój sekret. Tonn’y jednak nie może pogodzić się z tym faktem i zaczyna dyktować warunki. Mimi staję się nieszczęśliwą kobietą uwięzioną w nieudanym małżeństwie. 
Postanawia się rozwieść, przeprowadzić zasadnicze zmiany w swoim życiu. Niestety kolejny raz wiąże się z niewłaściwym mężczyzną.   
W końcu zbiera się na odwagę, aby wyznać światu, jakie relacje łączyły ją z głową Stanów Zjednoczonych podczas stażu. Nieustanne zamieszanie w mediach zbliża ją do Dick’a...

Historia Marion to nie tylko opowieść o kontrowersyjnym romansie, ale także o długiej i krętej drodze do szczęścia. „Stażystka” jest książką niezwykle interesującą, którą czyta się z zapartym tchem. Autorka relacjonuje swoje przeżycia w bardzo szczery i otwarty sposób, nie próbując usprawiedliwiać swoich decyzji. Pozycja godna polecenia zwłaszcza miłośnikom  scenariuszy pisanych przez życie.

TUTAJ możesz przeczytać fragment powieści. 

Papaja, 16 lat

Za możliwość przeczytania tej niesamowitej historii dziękuję Wydawnictwu Znak
 

1 komentarz:

  1. Ciekawa recenzja. Wydawnictwo Znak ma fantastyczne książki.

    OdpowiedzUsuń