tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 7 lipca 2012

"Cafe plotka" - Marta Fox - recenzja


Cafe PlotkaMarta Fox to popularna autorka 30 książek. Wśród nich znajduje się przeczytana przeze mnie powieść. Pisze także opowiadania, wiersze, eseje.

„Cafe plotka” opowiada o prawie osiemnastoletniej Oli, której zwykła plotka niemal całkowicie zmieniła życie. 

Ola kocha teatr i bardzo zależy jej na studiach aktorskich. Postanawia mieć wyjątkową osiemnastkę, o której wszyscy będą rozmawiać i wspominać przez lata. Jedynym problemem jest brak towarzysza… Zaczyna przeszukiwać portale randkowe, by znaleźć chłopaka chociaż na jeden, ale wyjątkowy wieczór...

Książka wyróżnia się, tego jestem pewna, w porównaniu z innymi, które niczego nie przekazują. Ta, porusza poważne sprawy, jak na przykład siła plotki i cyberprzemocy. Książka jest bardzo pouczająca. Pisarka doskonale wczuwa się w postać nastoletniej dziewczyny. Dzięki temu książka jest bardzo oryginalna, z dobrym dialogiem. Można w niej znaleźć niespełnioną nastoletnią miłość, homoseksualizm, kryzys współczesnej rodziny. 

Marta Fox wydaje się rozumieć wszystkie problemy, dzięki czemu książka jest naprawdę wyjątkowa. Zdecydowanie spodoba się nastolatkom, chociaż dorośli fani Marty Fox również będą zadowoleni.

Polecam!
Amie, 15 lat

Za rewelacyjną pozycję dziękuję Wydawnictwu Akapit Press.

1 komentarz:

  1. Lubię Martę Fox,ale tej książki jeszcze nie czytałam.

    OdpowiedzUsuń