tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 26 września 2012

"Czarodzieje mogą wszystko" - Dariusz Chwiejczak - recenzja


„Czarodzieje mogą wszystko” to napisana przez Dariusza Chwiejczaka intrygująca i wciągająca książka. Sam autor mówi o niej: " Napisałem ją, by służyła jako przewodnik do szczęśliwego życia dla moich dzieci. Zawarłem w niej wszystkie znane mi czarodziejskie przepisy na spełnianie marzeń”.

Opowiada o jedenastoletniej Su, która właśnie zmieniła szkołę. Nie jest ona jednak zwykłą dziewczynką, ale czarodziejką. Posiada tajemniczą księgę czarów oraz pobierała lekcje u Profesora Lonfii. W nowej szkole szybko znajduje przyjaciół i postanawia założyć klub czarodziei, aby pokazać, że magię można osiągać codzienną pracą.

Książka krok po kroku wprowadza nas w świat magii „codziennej” i pokazuje, że nawet nauka może być magiczna. Uczy nas doceniać obecność czarów w naszym życiu i pokazuje jak odkryć w sobie wewnętrznego czarodzieja.

W końcu, kto by pomyślał, że magia to taka ciężka praca?

Polecam ją wszystkim dzieciom, szczególnie tym ze szkoły podstawowej. Ta pozycja powinna obowiązkowo znaleźć się w Waszych domowych biblioteczkach, byście mogli do niej wracać :)

Bardzo polecam

Konfiturka, 14 lat

Wydawnictwu Galaktyka dziękuję za rewelacyjną pozycję.

1 komentarz: