tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 26 września 2012

"Vida" - Patricia Engel - recenzja


„Vida” to debiutancka książka Patrici Engel. Autorka wychowywała się w New Jersey. Posiada licencjat z języka francuskiego i historii sztuki. Jest również magistrem nauk humanistycznych Międzynarodowego Uniwersytetu Florydy. Obecnie mieszka na Florydzie.

Główną bohaterką jest Sabina, córka kolumbijskich emigrantów mieszkających w USA. Książka jest zbiorem opowiadań, epizodów z życia Sabiny, których głównym wątkiem jest różnego rodzaju miłość.


Książka pokazuje jak w niespodziewany sposób przeplatają się ludzkie losy, a zmiany narratora, miejsca wydarzeń i bohaterów sprawiają, że połykasz tę powieść w całości. Bardzo różni się od innych lektur o miłości, ponieważ opisuje miłość codzienną, niedoskonałą i nie zawsze szczęśliwą. Pokazuje też inne wątki życia codziennego oraz zmiany w charakterze, a przede wszystkim genialnie ukazuje emocje bohaterki.

Czytając "Vidę" utożsamiłam się bardzo z postacią Sabiny, zwykłej dziewczyny mającej podobne problemy jak my, czyli śmierć bliskich, nieszczęśliwą miłość czy odrzucenie przez innych. 

Gorąco polecam ją wszystkim, którzy chcą oderwać się od typowych książek oraz miłośnikom nie- cukierkowego uczucia.

Konfiturka, 14 lat

Wydawnictwu Świat Książki bardzo dziękuję za książkę.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza