tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 21 września 2012

"Klasyczne opowieści o zwierzętach" - Tig Thomas - recenzja


I znów wpadła mi w ręce książka, bardzo cenionego przeze mnie, Wydawnictwa Jedność dla dzieci. Tym razem są to „Klasyczne opowieści o zwierzętach” zebrane przez Tiga Thomasa.

Klasyczne opowieści o zwierzętachKsiążka podzielona jest na kilka części. Są to: „Przyjaciele i Towarzysze”, „Mity i Dziwy”, „Sztuki, pułapki i psoty”, „Łowcy” i „Opowieści niesamowite”. Uważam, że podzielenie książki na takie partie to dobre rozwiązanie - znacznie łatwiej znaleźć opowieść, która pasuje na przykład do aktualnego nastroju dziecka. W poszczególnych częściach możemy odnaleźć od trzech do sześciu opowiadań, każde o innej tematyce i napisane przez różnych autorów.

Warto zaznaczyć, że książka jest także świetnie przygotowana od strony techniczno - graficznej. Utwardzona okładka zapobiega szybkiemu pozaginaniu przez małego czytelnika, a obecne na wszystkich stronach ilustracje potrafią rozbudzić wyobraźnię zarówno dzieci jak i dorosłych. Ważne są też duże litery, dzięki którym początkujący czytający łatwiej poradzą sobie z samodzielną lekturą.

Polecam tę książkę wszystkim dorosłym szukającym prezentu dla młodych czytelników  -  na pewno okaże się „trafiony” i długo będzie bawił obdarowanego.

Ania, 15 lat

Wydawnictwu Jedność bardzo dziękuję za książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz