tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 18 września 2012

"Modlitwy o deszcz" - Dennis Lehane - recenzja


Dennis Lehane to autor popularnych powieści takich jak: „Gdzie jesteś Amando?” czy też „Rzeka tajemnic”, której adaptacja filmowa zdobyła Oscara.

Modlitwy o deszcz - Dennis Lehane
„Modlitwy o deszcz” to powieść sensacyjna, piąta część serii, z detektywem Patrickiem Kenzie. Pewnego dnia zgłasza się do niego kobieta, która jest prześladowana przez swojego wielbiciela. Mężczyzna pomaga jej rozwiązać ten problem. Parę tygodni później słyszy on w radiu, iż jego klientka rzuciła się z wieżowca. Wszyscy oprócz niego wierzą, że popełniła samobójstwo. Czy ma to jakiś związek z jej prześladowcą? Patrick za wszelką cenę, wraz ze swoim przyjacielem, chce odkryć prawdę. Nie przypuszcza, że wkrótce na jaw wyjdą straszne tajemnice i jego życie będzie w niebezpieczeństwie…


Byłam entuzjastycznie nastawiona do przeczytania lektury i nie zawiodłam się. Z książkami Lehane'a miałam wcześniej do czynienia, i bardzo spodobał mi się styl pisania autora. Tworzy on ciekawe i niebanalne historie.

Książka „Modlitwy o deszcz” trzyma w napięciu przez cały czas. Zakończenie było zupełnym zaskoczeniem. W lekturze nie ma miejscu na rozluźnienie akcji; ciągle się coś dzieje, dlatego też czyta się ją bardzo szybko, dosłownie „pochłania”.

Polecam wszystkim miłośnikom powieści kryminalnych, na pewno lektura ta przypadnie Wam do gustu.

Kamila, 15 lat

Za możliwość poznania kolejnych przygód detektywa Kenzie
dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.1 komentarz:

  1. Czy wiesz, że pod wpływem Twojej recenzji "Modlitwy o deszcz" pojawiły się na mojej półce? Teraz tylko wolny weekend i zabieram się do lektury, a potem napiszę, czy zgadzam się z Twoją opinią!

    OdpowiedzUsuń