tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 24 września 2012

„Tomahawk Siedzącego Byka” - Gerry Bailey, Karen Foster - recenzja


„Tomahawk Siedzącego Byka” to kolejna książeczka z serii „Tajemnice Słynnych Ludzi” wydana przez wydawnictwo Jedność dla dzieci. Jej autorami są są Gerry Bailey i Karen Foster. Podobnie jak w przypadku „Nart Kapitana Scotta” do lektury zachęciły mnie barwne ilustracje, tak samo udane jak w poprzednich tomach. 

Tomahawk siedzącego bykaPoza tym, wiedziałam już jak zbudowane są książki z tej serii (pierwsza część jest zabawną historyjką o Hesi i Darku, dwóch małych urwisach wciąż szperających po straganie z Różnościami i zawsze gotowymi do wysłuchania historii o właścicielach wyszukanych przez siebie przedmiotów, natomiast druga przedstawia nam w ciekawej formie opowieść o danej postaci historycznej).

W tym tomie w towarzystwie Hesi i Darka ponownie odwiedzamy Bazar. Na straganie Pana Bibelota mamy też okazję wysłuchać historii o wyszperanym z Wozu Kaprala Granata tomahawku jednego z najbardziej znanych indiańskich wodzów - Siedzącego Byka.

W podróż śladami Siuksów, Ty też zabierz młodsze rodzeństwo - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Starszych zapewne bardziej zainteresują niebieskie strony „naukowe”, natomiast młodsi będą się świetnie bawić odkrywając wraz z Hesią i Darkiem coraz to nowe fakty historyczne, podane w przystępnej (i bogato ilustrowanej!) formie. 

Polecam

Ania, 15 lat

Za kolejne przygody Hesi i Darka dziękuję Wydawnictwu Jedność.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza