tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 15 października 2012

"Altowiolista" - Jan Antoni Homa - recenzja


Altowiolista - Jan Antoni HomaJan Antoni Homa jest nie tylko pisarzem, ale także skrzypkiem. Jego powieści, takie jak “Altowiolista” czy “Ostatni koncert” zyskują dużą popularność i cieszą się uznaniem wśród czytelników.


Bartosz jest muzykiem i prowadzi dość nudne i monotonne życie, do czasu gdy staje się świadkiem napadu na maestro Damiana Rucacellego. Dyrygent w obliczu nadchodzącej śmierci wyrzuca do wody tajemniczy przedmiot, który zostaje wyłowiony przez psa Bartosza, Estona. Tak oto w jego ręce wpada tajemnicza batuta, która, być może, jest kluczem do wyjaśnienia zagadki napaści na Rucacellego. Niespodziewanie, Bartosz odkrywa krok po kroku tajemniczą historię sięgającą drugiej wojny światowej i jeszcze wcześniej.


“Altowiolista” to znakomita powieść kryminalna, która obfituje w zaskakujące zwroty akcji. Niezwykle trudno się od niej oderwać. Autor wprowadza czytelnika w świat muzyki i przedstawia mu go krok po kroku w interesujący sposób. Czytając tę książkę jesteśmy w stanie się nie tylko dobrze bawić, ale również możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. 


Polecam.
Iza, 16 lat

Za wciągającą lekturę dziękuję Wydawnictwu SOL.

1 komentarz:

  1. Szczerze mówiąc leży na mojej półce i czeka.Jakoś nie mogę ię do niej zabrać.

    OdpowiedzUsuń