tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 15 października 2012

"Mroźnym świtem apokalipsy " - Andrzej Rekiel - recenzjaPrzyszłość. Pomimo, iż w każdym państwie wprowadzona jest demokracja, nie przedstawia ona sobą słownikowej definicji. Każdy posiada wolność słowa, wyznania, prawo do wyborów i kierowania własnym życiem. Jednak naiwni obywatele nie wiedzą, że ich życie jest ściśle i dokładnie obserwowane, a każdy najmniejszy ruch zapisany w niezniszczalnych cyfrowych archiwach. Wszędzie brakuje solidarności, każdy na siebie donosi. Ludzi wsadza się do więzienia za absurdalne przekroczenia. Panuje ukryta anarchia, która niewidoczna gołym okiem, kiełkuje w ludzkich sercach. Jedno z takich państw opisuje Andrzej Rekiel w książce „Mroźnym świtem apokalipsy”.

Mroźnym świtem apokalipsy Głównym bohaterem tej historii jest niejaki Lucjan Bażant. Jako jeden z oficerów Urzędu Policji i Państwowych Tajemnic wymyśla i przygotowuje najbardziej tajną i skomplikowaną operację w historii służb specjalnych. Wspomnianą sprawę zatwierdza premier rządu, kierowany pychą i żądzą kariery oraz sławy. Nikt jednak nie spodziewa się tego, jak wielkie szkody przyniesie przeprowadzona akcja. Jest ona, bowiem tak absurdalna, jak wszystko w tym państwie. Nazwiska, instytucje i sami ludzie, którzy wypierają się swojego człowieczeństwa, twierdząc, iż są obywatelami. 

Czy tajna misja dojdzie do skutku? 
Czy przewidywana apokalipsa nadejdzie? 

Tego dowiecie się czytając Mroźnym świtem apokalipsy!

Szczerze mówiąc, książka mi się nie podobała, a to z takiego powodu, że nie przepadam za futurystycznymi wizjami końca świata. Powieść, być może, przypadnie do gustu fanom political fiction. Plusem tejże powieści jest przystępny język i dziwaczne nazwy własne, które momentalnie unoszą brwi człowiekowi ze zdziwienia. Można się pośmiać! 
                                                                
Z pewnością jest to książka warta przeczytania,  

Enchanté, 17 lat.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Salwator.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz