tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 11 października 2012

"Cząstka prawdy" - Lisa Unger - recenzja


Lisę Unger 
znamy już m.in. z „Pięknych Kłamstw”, „Angel Fire”, „The DarknessGathers”. Jej książki są bestsellerami (przetłumaczonymi już na 26 języków) i pobijają rekordy popularności (w samych stanach sprzedano ponad milion egzemplarzy jej powieści). 

Autorka przyznaje, że lepiej czuje się w świecie wyimaginowanym przez siebie w swoich utworach, niż w rzeczywistości. To może dzięki temu jej książki cieszą się takim powodzeniem. Mimo tego, że jej historie są wielowątkowe i mało prawdopodobne by wydarzyło się to naprawdę, czytający czuje dreszczyk emocji podczas lektury, który sprawia że nie można się od niej oderwać.
Cząstka prawdy - Unger Lisa
Programem na Ratunek interesowały się wcześniej nowojorskie media. Ostatnio otworzono śledztwo w sprawie Maksa Smileya, który rzekomo nadal żyje, mimo iż został uznany za zmarłego przeszło kilka lat temu. Postępowanie komplikuje fakt, iż w ostatnim czasie brutalnie zamordowano osoby związane z poszukiwanym. Jego córka - Ridley mieszka w Nowym Jorku. Odkąd pamięta chodzi do fotografa na drugiej alei, jest pisarką. Dopiero po „śmierci” Maksa zaczyna odkrywać rodzinne tajemnice. Na zdjęciach widzi ... ducha?

Czy policja trafi na trop DUCHA? 
Jaki związek ze sprawą może mieć Ridley Jones?

„Cząstka prawdy”
to znakomity thriller. Nie dziwię się, że podbił serca tak ogromnej liczby czytelników. Wiele wątków, zawrotów akcji, kłamstw… To wszystko składa się na taki świat, w którym nie wiadomo komu i w co wierzyć.

Polecam.

Asia, 15 lat

Za książkę bardzo dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz