tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 15 października 2012

"Edda" - Conor Kostick - recenzja


Edda - Conor Kostick Autorem książki pt. ,,Edda” jest Conor Kostick, jest to ostatnia część trylogii awatarów. W tej części wszystko się wyjaśni. Penelopa to ostatnia przedstawicielka naszego gatunku, która została na starej ziemi. Wiedzie ona królewskie życie w grze podobnej do Sagi i Epica. Nazywa się ona Edda. Lord Scanthax jest tam władcą i ostatnim samoświadomym programem, utrzymuje on przy życiu ciało Penelopy, która w zamian ma dla niego skryptować. Czyli wytwarzać różne rzeczy w elektronicznej rzeczywistości, ale jemu zależy tylko na broni, dzięki której będzie mógł podbić wszystkie wirtualne światy - w tym królestwo Zjawy. Na pomoc mieszkańcom Sagi rusza Cindella i jej  przyjaciele.

Ludzie porzucili Penelopę jako małe dziecko, zaopiekowali się nią mieszkańcy Eddy, przynajmniej taką wersję jej opowiadają. Ona jednak zaczyna mieć wątpliwości, chce się skontaktować z rodziną ale jej opiekun mówi że to nie możliwe. W tej części zacznie się wyjaśniać struktura wirtualnych światów i dowiemy się, co tak naprawdę stało się z ludźmi, którzy odlecieli ze starej ziemi. 

Kim jest Penelopa? 
W jaki sposób Saga, Edda i Epic są połączone? 

To nie tylko książka fantastyczna, to też opowieść o tęsknocie, samotności i poszukiwaniu bratniej duszy. Pytanie, które  Erik będzie musiał sobie zadać to: czy można ufać samodzielnym formom życia ? Jego przyjaźń ze Zjawą zostanie wystawiona na ciężką próbę. Będzie musiał pogodzić się też z tym, że nie wszystko da się rozwiązać pokojowo…

Cała seria jest naprawdę bardzo fajna. Czyta się ją lekko i szybko - we wszystkich częściach akcja jest wartka. Język jest prosty i zrozumiały. Bohaterami są nastolatkowie więc też na luzie.

Serdecznie polecam
Kataleja, 14lat

Wydawnictwu TELBIT dziękuję za kolejny tom serii Kroniki Awatarów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz