tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 18 października 2012

„Juniper Berry i Tajemnicze Drzewo” - M. P. Kozlowsky - recenzja


 „Juniper Berry i Tajemnicze Drzewo” to debiutancka książka M.P. Kozłowskiego. Jak twierdzi autor pomysł na nią narodził się z zobaczonego przez niego obrazu przedstawiającego dziecko trzymające balonik.

Powiększ - Juniper Berry i tajemnicze drzewoTo opowieść o zagubionej i samotnej jedenastolatce,  której rodzice są sławnymi aktorami. Jednak odkąd przeprowadzili się do ogromnego domu nie poświęcają dziewczynce zbyt wiele czasu. Zrozpaczona Juniper próbuje dowiedzieć się co jest powodem nagłej zmiany zachowania jej rodziców.

Podczas swojego dochodzenie spotyka Gilesa – chłopaka z sąsiedztwa, który także czuje się odrzucony przez swoich rodziców. Razem odkrywają mroczną tajemnicę kryjącą się pod drzewem niedaleko domu Juniper, w którym co jakiś czas na noc znikają ich rodzice.

Na początku książka wydawała mi się po prostu zwykła i dziecinna, ale jeśli chwilę przyglądnąć się jej przesłaniu, to wydaje się dość intrygująca i sprawiła,  że naprawdę się wciągnęłam.

Myślę, że nie każdemu książka przypadnie do gustu. Ja sama mam co do niej mieszane uczucia. Mimo "dziecięcej" okładki, poleciłabym ją raczej osobom dorosłym i tym, którzy mają bujną wyobraźnię.

Konfiturka, 14 lat

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Esprit.

1 komentarz:

  1. Absolutnie muszę przeczytać, zbliżają się targi, więc spróbuję zakupić po jakiejś w miarę okazyjnej cenie...

    OdpowiedzUsuń