tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 18 października 2012

"Kobieta z piątej dzielnicy" - Douglas Kennedy - recenzjaDouglas Kennedy urodził się w Nowym Jorku.  Zanim zaczął pisać, kierował teatrem w Dublinie. Jest autorem scenariusza sztuki teatralnej, książek podróżniczych i powieści oraz słuchowisk radiowych. Jego książki zostały przełożone na 18 języków a jedna została zekranizowana. Mieszka z żoną i dziećmi  w Londynie.

Kobieta z piątej dzielnicy - Douglas Kennedy„Kobieta z piątej dzielnicy” to niepokojąca powieść, której akcja toczy się w Paryżu. Harry Ricks (mieszkający w Ameryce) popełnił błąd, który skutkował wieloma problemami; stracił pracę wykładowcy, rozstał się z żoną i stracił kontakt z jedynym dzieckiem. Załamany mężczyzna postanawia uciec od kłopotów i wyjeżdża do Paryża, aby tam ochłonąć po traumatycznych zdarzeniach i zacząć pisać od dawna planowaną powieść.

Wynajmuje mieszkanie w jednej z najgorszych dzielnic Paryża, znajduje pracę na czarno jako ochroniarz, w wolnym czasie pisze powieść.  Jego życie zaczyna się stabilizować, gdy niespodziewanie wkracza w nie pewna kobieta i wywraca je do góry nogami…

Poza ciekawą  treścią, książka zawiera także, opis obrazu biednych dzielnic  słynnego europejskiego miasta.  Powieść jest napisana przystępnym językiem, dlatego czyta się ją szybko. Myślę, że książka doskonale nadaje się dla starszej młodzieży i oczywiście dla dorosłych.

                                                                                                                                 Solaris,  15 lat

Wydawnictwu Świat Książki dziękuję za ciekawą pozycję.

1 komentarz:

  1. Ciekawa okładka i recenzja, może sięgnę, kiedy tylko będę miała więcej czasu :>

    OdpowiedzUsuń