tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 11 października 2012

Klątwa tygrysa. Wyzwanie" - Colleen Houck - recenzjaKlątwa tygrysa. Wyzwanie - Colleen HouckColleen Houck jest amerykańską pisarką. Do napisania „Klątwy tygrysa” natchnęła ją saga „Zmierzch” Stephanie Meyer. Z powodu braku wydawcy, autorka opublikowała ją za własne pieniądze. Powieść okazała się bestsellerem. Wygrywała w notowaniach i podbiła serca fanów. Jest to jej debiutancka seria.

„Klątwa tygrysa. Wyzwanie” to drugi tom sagi. Jest to opowieść o osiemnastoletniej Kesley Hayes i hinduskich książętach zaklętych, wieki wcześniej, w tygrysy. W drugiej części Kesley wraca z Indii do Stanów Zjednoczonych ze złamanym sercem. W czasie wakacji zakochała się w Renie – białym tygrysie. Dziewczyna stara się o tym zapomnieć, ale z marnym skutkiem. Spotyka się z kilkoma chłopcami, ale żaden nie dorównuje Renowi. Po pewnym czasie otrzymuje pilny telefon od pana Kadama, że zagraża jej wielkie niebezpieczeństwo. Kesley ucieka z USA i powraca do Indii, aby złamać klątwę rzuconą na jej ukochanego. Razem z bratem Rena, Kishanem wyrusza w niebezpieczną podróż.

Książka wciągnęła mnie od samego początku. Pierwsza połowa była spokojniejsza. Randki, spotkania z przyjaciółmi – typowe życie nastolatki. Dopiero w drugiej części rozwinęła się akcja. Magiczne stworzenia, złoty owoc, czarodziejska chusta, starożytne amulety. Do tego trójkąt miłosny i wiele niebezpieczeństw. Idealna powieść dla młodzieży. Bardzo mi się ona spodobała i już z niecierpliwością czekam na kolejną część sagi. 

Ananaska, 14 lat

Wydawnictwu Otwarte dziękuję za rewelacyjną powieść.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz