tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 22 października 2012

"Kłopoty z nieznajomym" - Maja Kotarska - recenzja


Marta szuka swojej drugiej połówki, w związku z czym zdarza się, że w jej domu pojawiają się nowi znajomi. I tym razem do domu kobiety zawitał jeden z nich - przystojny brunet. Wszystko dobrze się układa, do czasu gdy gość prosi o pokazanie mu albumów ze zdjęciami Marty z dzieciństwa. 

W tym momencie bohaterce przypomina się odbyta przed kilku laty rozmowa z przyjaciółką, co zmusza ją do ratowania się ucieczką do toalety i nerwowym wydzwanianiem do przyjaciela - sąsiada z dołu, Michała. Kiedy ten przybywa z odsieczą, tajemniczy nieznajomy decyduje się odejść. Zapomina jednak pewnej ważnej teczki…

Następnego dnia okazuje się, że mężczyzna został zamordowany. Od tego czasu mieszkanie Marty zaczynają nawiedzać różni, nieprzyjemni dla niej goście - a jeden z nich posuwa się nawet do twierdzenia, jakoby Marta była jego córką!
Kobieta wie, że nie może tak zostawić tej sprawy… Na własną rękę poszukuje rozwiązania zagadki kryminalnej związanej z tajemniczym rodzicielem.

Książka Mai Kotarskiej "Kłopoty z nieznajomym" okazała się być zabawną, lekką lekturą w sam raz na nudę. Jest napisana z dużym poczuciem humoru, dlatego mogę polecić ją każdemu, kto chce na chwilę oderwać się od stresującego otoczenia i złapać chwilę wytchnienia.

Ania, 15 lat

Za relaksującą pozycję dziękuję Wydawnictwu Sol.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz