tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 31 października 2012

"Śladem zbrodni" - Tess Gerritsen - recenzja


Tess Gerritsen to jedna z najbardziej znanych współcześnie pisarek. Jej powieści regularnie królują na listach światowych bestsellerów i zyskują uznanie w oczach kolegów po fachu i krytyków. Największą sławę przyniosła jej seria powieści o nieugiętej detektyw Rizzoli i dr Isles, na podstawie których nakręcono serial (polski tytuł: "Partnerki").

Śladem zbrodni - Tess GerritsenKiedy w 1973 roku w Paryżu zostają odnalezione zwłoki kobiety i mężczyzny, francuska policja stwierdza jasno: morderstwo i samobójstwo. Prawda nie jest jednak tak klarowna. Madeline i Bernard pracowali dla MI6 i próbowali odnaleźć źródło przecieku w NATO. Pewnego dnia ich zwłoki, z dziurami po kulach, odnaleziono w jednej z paryskich kamienic. Sprawa była na tyle skomplikowana, że nigdy nie udało się odnaleźć sprawcy, a wywiad francuski, MI6 i CIA oficjalnie potwierdzili teorię francuskiej policji, a także uznali tę dwójkę za zdrajców.
                
Dwadzieścia lat później ich dzieci przypadkowo dowiadują się o okolicznościach śmierci rodziców i na własną rękę próbują wyjaśnić sprawę. Nie zdają sobie sprawy z tego, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy uda im się przetrwać?
               
"Śladem zbrodni" jest fantastyczną powieścią sensacyjną z wątkiem romansowym. Książka ma wartką fabułę i nieoczekiwane zwroty akcji, trzymające w napięciu do ostatniej strony. Tess Gerritsen po raz kolejny napisała mistrzowską powieść. Czytając ją ma się wrażenie, jakby znajdowało się w samym środku wydarzeń, a nawet w nich uczestniczyło. 

Gorąco polecam!

Iza, 18 lat

Wydawnictwu MIRA dziękuję za rewelacyjną powieść.

1 komentarz:

  1. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania nowego, rozwijającego się portalu humanistycznego o nazwie Argumenty.
    http://www.argumenty-portal.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń