tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 16 października 2012

"Słowa pełne światła" - św. Ojciec Pio - recenzja


Ojciec Pio to jeden z najbardziej popularnych świętych. Wierzył on, iż cierpienie wiąże się z miłością Boga, dlatego przyjmowanie cierpień jest dobre. Święty świadomie przyjął na siebie ataki diabła, który nękał go zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Już na początku kapłaństwa doświadczał on stygmatów.

„Słowa pełne światła” to książeczka pełna wybranych myśli Ojca Pio, nawiązujących do wiary. Notatki ułożone są chronologicznie od 1 stycznia do 31 grudnia. Niektóre z nich są proste, nad innymi trzeba głębiej pomyśleć. Myśli dotyczą głównie nadziei i wiary. Ojciec Pio nawołuje i zapewnia, że nad nami czuwa Bóg oraz daje wskazówki, co zrobić, aby nasza wiara się wzmocniła, ponieważ to jest zależne tylko od nas.

Książka spodoba się osobom dojrzałym i religijnym. Myśli Ojca Pio są piękne, niektóre z nich pozwolą bliżej poznać Boga. Myślę, że warto zabrać tę lekturę chociażby na weekend, zapomnieć o otaczającym nas świecie i zagłębić się w nią.
Kamila, 15 lat


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu M.

1 komentarz:

  1. Czytałam w innym wydaniu i bardzo mi się podobało :-) Myśli pasują na różne okazje, można się nad nimi trochę zastanowić i przemyśleć różne swoje problemy, spojrzeć na nie z innej perspektywy :-)

    OdpowiedzUsuń